Kolejny samorządowiec z zarzutami prokuratorskimi. W regionie to już prawdziwa plaga

5 sierpnia 2019 09:04. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kolejny samorządowiec z prokuratorskimi zarzutami. 1 sierpnia 2019 roku prokuratura okręgowa w Świdnicy postawiła zarzuty byłemu burmistrzowi Bielawy Piotrowi Ł. Usłyszał on zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązku, działając w celu uzyskania korzyści majątkowej.

Zarzuty są efektem postępowania, prowadzonego przez prokuraturę i policjantów Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, w sprawie budowy pomostu na wyspę na jeziorze Bielawskim. Zdaniem śledczych inwestycję podzielono na trzy etapy, w celu obejścia ustawy o zamówieniach publicznych. Dodatkowo niedopełniono obowiązku zgłoszenia prac do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Osiągnięcie korzyści majątkowej dotyczy wykonawcy tych prac.

Za postawione zarzuty byłemu burmistrzowi Piotrowi Ł. grozi od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

Piotr Ł. nie jest jedyną osobą, której postawiono zarzuty, jednak ze względu na charakter postępowania prokuratura nie ujawnia szczegółów.

Piotr Ł. to kolejny z samorządowców z byłego województwa wałbrzyskiego, który usłyszał prokuratorskie zarzuty. Od grudnia 2018 roku w areszcie przebywa Jacek C., burmistrz Boguszowa-Gorc, któremu prokuratura zarzuca przyjęcie korzyści majątkowej, niegospodarność i narażenie gminy na straty znaczniej wielkości oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach publicznych. Z Zarzutami prokuratorskimi mierzą się także wójt Walimia Adam Hausman oraz wójt Starych Bogaczowic Mirosław Lech (obaj wyrazili zgodę na publikację pełnego nazwiska).

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 5 sierpnia 2019 09:04
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015