Kolejny samorządowiec z zarzutami prokuratorskimi. W regionie to już prawdziwa plaga

5 sierpnia 2019 09:04. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kolejny samorządowiec z prokuratorskimi zarzutami. 1 sierpnia 2019 roku prokuratura okręgowa w Świdnicy postawiła zarzuty byłemu burmistrzowi Bielawy Piotrowi Ł. Usłyszał on zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązku, działając w celu uzyskania korzyści majątkowej.

Zarzuty są efektem postępowania, prowadzonego przez prokuraturę i policjantów Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, w sprawie budowy pomostu na wyspę na jeziorze Bielawskim. Zdaniem śledczych inwestycję podzielono na trzy etapy, w celu obejścia ustawy o zamówieniach publicznych. Dodatkowo niedopełniono obowiązku zgłoszenia prac do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Osiągnięcie korzyści majątkowej dotyczy wykonawcy tych prac.

Za postawione zarzuty byłemu burmistrzowi Piotrowi Ł. grozi od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Piotr Ł. nie jest jedyną osobą, której postawiono zarzuty, jednak ze względu na charakter postępowania prokuratura nie ujawnia szczegółów.

Piotr Ł. to kolejny z samorządowców z byłego województwa wałbrzyskiego, który usłyszał prokuratorskie zarzuty. Od grudnia 2018 roku w areszcie przebywa Jacek C., burmistrz Boguszowa-Gorc, któremu prokuratura zarzuca przyjęcie korzyści majątkowej, niegospodarność i narażenie gminy na straty znaczniej wielkości oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach publicznych. Z Zarzutami prokuratorskimi mierzą się także wójt Walimia Adam Hausman oraz wójt Starych Bogaczowic Mirosław Lech (obaj wyrazili zgodę na publikację pełnego nazwiska).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 sierpnia 2019 09:04
`