Kolejny pijany rowerzysta z wysokim mandatem

8 sierpnia 2022 14:49. Źródło KMP Wałbrzych, fot. ilustracyjna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany do kontroli rowerzysta. Nietrzeźwy mężczyzna został ukarany wysokim mandatem.

W piątek, 5 sierpnia na terenie gminy Świdnica policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mężczyzna nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy i jechał całą szerokością drogi. Podczas legitymowania policjanci poczuli od 32-latka mocną woń alkoholu. Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Rowerzysta w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Za swoją skrajną nieodpowiedzialność rowerzysta zapłacił mandatem 2500 zł.

Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości.

REKLAMA

Rowerzyści mogą zostać ukarani przez policjantów za:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila — mandat w kwocie 1000 zł
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila — mandat w kwocie 2500 zł.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 sierpnia 2022 14:49
`