Kolejny oszukany senior. 88-latek stracił osiemnaście tysięcy złotych

23 stycznia 2024 11:13. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


Kolejny senior został oszukany w Wałbrzychu. 88-letni mężczyzna stracił niemal 18 tysięcy złotych po tym, jak uwierzył oszustom. Sytuacja miała miejsce wczoraj wieczorem na Piaskowej Górze. Senior został wprowadzony w błąd przez fałszywych policjantów, wypłacił kwotę 18 tys. zł z banku i przekazał ją oszustom.

Sprawcy, którzy zadzwonili do 88-latka, przekazali mu, że zgromadzone przez niego pieniądze znajdujące się na koncie bankowym są zagrożone. Niestety nieświadomy wałbrzyszanin dał się nabrać, wypłacił w banku blisko 18 tys. zł i ostatecznie na jednym z parkingów przekazał gotówkę fałszywemu funkcjonariuszowi, tracąc swoje oszczędności. Niestety najbliższa rodzina dopiero po czasie zorientowała się, że senior mógł paść ofiarą przestępców i postanowiła zgłosić sprawę policjantom, którzy teraz prowadzą czynności w przedmiotowej sprawie – informuje kom. Marcin Świeży

Policja ostrzega, że oszuści często zmieniają metody działania, wykorzystując zaufanie do instytucji oraz emocje takie jak współczucie czy poczucie winy. Apelują o uświadomienie seniorów i rozmowę z nimi na temat oszustw. Zachęcają także do zgłaszania podejrzanych sytuacji pod numer alarmowy 112.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 stycznia 2024 11:13
`