Kolejny odcinek Niepodległości „za mostem” do remontu

1 marca 2018 07:00. Remont kolejnego odcinka ulicy Niepodległości. w Wałbrzych. 28.02.2018. Źródło: KSS Bartnica

Tematy: 


Rozpoczęła się przebudowa kolejnego odcinka ul. Niepodległości. To już piąta drogowa inwestycja w tej części Wałbrzycha, realizowana wspólnie przez miasto i Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy.

Ulica Niepodległości jest obecnie częściowo rozkopana. Remont dotyczy kilkusetmetrowego odcinka – od numeru 261 do skrzyżowania z ul. Wylotową. Ruch wahadłowy będzie tu obowiązywał przez kilka miesięcy.

Droga przechodzi gruntowną przebudowę. Zostanie z niej zdjęty cały asfalt, wybrana będzie stara podbudowa. W to miejsce spółka Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, główny inwestor remontu, zapewni nową, kamienną podbudowę oraz aż trzy warstwy nowego, odpornego na ścieranie i warunki atmosferyczne asfaltu.

REKLAMA

– Do podbudowy drogi wykorzystane zostaną kruszywa z Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej. Również warstwy asfaltowe będą zrobione z wysokiej jakości kruszyw, które KSS Bartnica wydobywa w regionie. Asfalt zostanie dostarczony przez naszą Wytwórnię Mas Bitumicznych w Starym Julianowie. Finansujemy też wykonawcę remontu. To przedsiębiorstwo ze Świdnicy więc również lokalne – mówi Jerzy Fiłon, kierownik Działu Mechaniczno – Energetycznego w KSS Bartnica.

Remont obejmie nie tylko wymianę jezdni. Po stronie miasta i miejskich spółek znajdzie się m.in. przebudowa chodników, wymiana instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz budowa instalacji burzowej

Sięgający kilku mln zł koszt remontu miasto i KSS Bartnica podzielą między siebie. To już piąta drogowa inwestycja w tej części Wałbrzycha, realizowana wspólnie przez miasto i kopalnię. Wcześniej, w podobny sposób, wyremontowane zostały ulice Gdyńska i Tunelowa oraz dwa inne odcinki ul. Niepodległości. Tą ulicą transportowany jest urobek z Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej do bocznicy kolejowej w Wałbrzychu. I choć Niepodległości to ruchliwa droga krajowa, eksploatowana nie tylko przez ciężarówki z urobkiem, kopalnia nie odżegnuje się od współodpowiedzialności za jej stan.

Remont kolejnego odcinka ulicy Niepodległości. w Wałbrzych. 28.02.2018. Źródło: KSS Bartnica

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 marca 2018 07:00
`