Kolejny niepokojący rekord. Blisko dwa tysiące nowych przypadków COVID-19 na Dolnym Śląsku. Ilu w Wałbrzychu?

3 listopada 2020 10:57. Infografika. Wałbrzych Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O 1964 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. W kraju odnotowano blisko 20 tysięcy nowych zachorowań. W Wałbrzychu w ciągu doby odnotowano sto nowych przypadków, w sumie w mieście jest ponad pół tysiąca chorych.

O 19 364 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej chorych przybyło w województwach mazowieckim, śląskim, wielkopolskim i małopolskim. Dolnośląskie uplasowało się na piątym miejscu.

W naszym regionie w ciągu doby przybyło 1964 chorych, w samym Wałbrzychu stu. W powiecie wałbrzyskim kolejnych trzydzieści osób.

REKLAMA

W tej chwili w Wałbrzychu chorych na COVID-19 jest 512 osób. W powiecie wałbrzyskim najgorzej jest w Boguszowie-Gorcach, gdzie potwierdzono 53 przypadki. 32 chorych jest w Głuszycy i tylu samo w Szczawnie-Zdroju. 18 w Starych Bogaczowicach, 19 w Jedlinie-Zdroju, 16 w Walimiu, 26 w Mieroszowie i 29 w Czarnym Borze. Od początku pandemii w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim zmarło 14 osób.

W Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego z pomocy lekarzy korzysta blisko 70 chorych, 6 osób wymaga pomocy respiratora.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 listopada 2020 10:57
`