Kolejni kierowcy stracili uprawnienia

12 września 2019 07:28. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


107 i 117 km/h, z takimi prędkościami poruszali się po drogach Świdnicy i Żarowa zatrzymani kierowcy. Pędzili o ponad 50km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Otrzymali mandaty, punkty oraz stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym jest szczególnie surowo karane. Mimo tego kierowcy często bagatelizują zagrożenia i nie stosują się do ograniczeń prędkości. Tak było i tym razem. Zatrzymani przez patrole drogówki kierowcy Jeepa i Forda pędzili 107 i 117 km/h.  Obaj otrzymali mandaty karne w wysokości 400 i 500 zł oraz po 10 punktów karnych. Jednak najbardziej dotkliwą karą było zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że według obowiązujących przepisów, każdy uczestnik ruchu przekraczający w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na 3 miesiące.

REKLAMA

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 września 2019 07:28
`