Kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tym razem na Słowackiego

10 kwietnia 2019 20:21. Ulica Słowackiego w Wałbrzychu. 10.04.2019 r fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tym razem na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i placu Grunwaldzkiego drogowcy z ITS zlikwidowali możliwość jazdy z prawego, zewnętrznego pasa na wprost, w ulicę Schmidta. Znaki pionowe i poziome informują, że z tego pasa skręcimy jedynie w aleję Wyzwolenia. Z pasa środkowego dozwolona jest jazda na wprost – w ulice Schmidta i Chrobrego, z lewego pasa skręcamy w ulicę Wysockiego.

To kolejna w ostatnich dniach, po ulicach Wrocławskiej i Długiej, zmiana w organizacji ruchu na wałbrzyskich ulicach. Nas dziwi fakt, że o zmianach, częśto dość radykalnych, jak w przypadku trzeciego pasa na ulicy Długiej, kierowcy nie są informowani. Zmianie oznakowania nie towarzyszy informacja o zmianie organizacji ruchu.

Tak jak w przypadku ulicy Długiej, gdzie do dziś kierowcy wjeżdżają pod prąd, tak na skrzyżowaniu Słowackiego / Plac Grunwaldzki, dochodzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Przypominamy kierowcom, żeby zwracać baczną uwagę na oznakowanie pionowe i poziome, służbom drogowym, że  istnieje możliwość postawienia tablicy informującej o zmianie organizacji ruchu.

REKLAMA

Ulica Słowackiego w Wałbrzychu. 10.04.2019 r fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 kwietnia 2019 20:21
`