Kolejne roczniki wracają dziś do stacjonarnej nauki w podstawówkach. System hybrydowy w ścisłym reżimie

17 maja 2021 07:48.

Dziś po kilku miesiącach nauki zdalnej do nauki w trybie hybrydowym wracają uczniowie klas cztery – osiem szkół podstawowych. Przypomnijmy, wcześniej. 4 maja naukę wznowiły młodsze roczniki.

W systemie hybrydowym uczniowie podzieleni są na dwie grupy. Danego tygodnia połowa z nich uczy się w trybie stacjonarnym, a druga połowa dalej uczy się zdalnie. W kolejnym tygodniu ma nastąpić wymiana. To dyrektorzy mają ustalić harmonogram pracy w szkole.

Uczniowie wrócili do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym, podobnym do tego, który obowiązywał jesienią, gdy po raz ostatni mogli uczestniczyć w tradycyjnych zajęciach.

REKLAMA

W szkole ma być zachowany dystans, klasy mają być wietrzone i dezynfekowane i co najważniejsze, w częściach wspólnych ma obowiązywać nakaz noszenia maseczek.

W zaleceniach przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i Ministerstwo Zdrowia pojawił się także zapis mówiący o tym, że resorty rekomendują ograniczenie korzystania z transportu publicznego na rzecz dowożenia dzieci prywatnymi autami czy przemieszczania się pieszo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 maja 2021 07:48
`