Kolejne prawa jazdy zostały odebrane kierowcom na 3 miesiące

20 grudnia 2023 17:33. fot. użyczone Policja Wałbrzych

Tematy: 


Kolejne prawa jazdy zostały odebrane kierowcom na 3 miesiące. Dziś podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy na obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

O godzinie 11:20 na ul. De Gaulle’a w Wałbrzychu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego kierowcę, który poruszał się z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h więcej niż dopuszczalna prędkość na tym odcinku drogi. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Został również ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi –informuje aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka-Kijek.

Przypominamy, że na ulicy De Gaulle’a w Wałbrzychu, od kilku lat nie ma znaku ograniczenia prędkości do 70 km/h. Obowiązuje tam prędkość, jaka przysługuje na obszarze zabudowanym, czyli 50 km/h. o tym kierowcy często zapominają.

REKLAMA

Kilka minut po godzinie 12:30, na tej samej ulicy 34-letni kierowca samochodu osobowego pędził z prędkością 104 km/h. W tym przypadku kierowca również stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, więc sprawa będzie miała swój finał w sądzie – informuje aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka-Kijek.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości można otrzymać mandat w wysokości do 2,5 tysiąca złotych, a w przypadku tzw. recydywy drogowej nawet do 5 tysięcy złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia, a przy przekroczeniu prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h funkcjonariusze zatrzymują prawo jazdy kierowcy.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 grudnia 2023 17:33
`