Kolejne ostrzeżenia synoptyków. Tym razem chodzi o intensywne opady deszczu i możliwość lokalnych podtopień

15 stycznia 2023 15:07. Ostrzeżenie IMGW! Dziś może intensywnie padać deszcz

Przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą pojawiać się dziś do końca dnia ostrzegają na południu Dolnego Śląska synoptycy. Warunki w górach są bardzo trudne. Kolejne ostrzeżenia mówią o możliwości lokalnych podtopień i nagłym wzroście poziomu wody w potokach i rzekach.

Obserwowane i prognozowane są nadal opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów włączając opady, które wystąpiły już w ciągu nocy od 30 mm do 40 mm – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, które obowiązuje dziś do godziny piętnastej,  wydano dla Wałbrzycha, powiatów wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego czy karkonoskiego.

REKLAMA

W ślad za tym ostrzeżeniem idzie ostrzeżenie dotyczące wzrostu poziomu wód w potokach i rzekach, także w rejonie Wałbrzycha i na terenie powiatu wałbrzyskiego.

W górach już widać efekty intensywnych opadów. Karkonoski Park Narodowy apeluje, by nie schodzić na brzegi potoków czy na kamienie w nurcie. Wezbrane wody mogą być śmiertelną pułapką.

Dodano: 15 stycznia 2023 15:07
`