Kolejne młode wilki w lasach pod Wałbrzychem. Wilcze podrostki nagrała fotopułapka [FILM]

7 września 2021 08:14. fot. Nadleśnictwo Wałbrzych

Kamera ukryta w lesie nagrała trzy wilcze podrostki w czasie zabawy. Wszystko wskazuje na to, że para wilków zamieszkująca lasy na terenie Nadleśnictwa Wałbrzych doczekała się w naszym regionie drugiego miotu. Leśnicy przyznają, że wszystko wskazuje na to, że drapieżniki dobrze czują się w tej okolicy.

Samica wilka ma średnio sześć maluchów. W tym roku kamera zarejestrowała w jednym czasie trzy młode wilki, ale w miocie mogło być ich więcej.

Na nagraniu widać, że wilki są w dobrym stanie. Nie widać, aby były chore, by coś się z nimi działo. Widzimy typowe zachowanie dla wilków. W oddalonym miejscu są maluchy, które są pod opieką piastuna, wilka, który się nimi opiekuje – mówi Mateusz Majchrzyk z Nadleśnictwa Wałbrzych.

REKLAMA

Wilki czują się w naszym regionie dobrze, choć na obszarze, na którym się pojawiają jest wielu turystów. Mają tu jednak dość zasobne łowisko. Ludzie nie mają podstaw do tego, by obawiać się wilka.

Te raczej będą unikały kontaktu z nami, choć zawsze trzeba mieć respekt do dzikich zwierząt, a w razie jakiegoś spotkania lepiej oddalić się w spokoju – dodaje Majchrzyk.

Co się stanie z wilczą młodzieżą? Wkrótce prawdopodobnie rozejdą się w poszukiwaniu pary czy własnego terytorium.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 września 2021 08:14
`