Kolejne firmy odebrały zezwolenia na działalność w WSSE

20 grudnia 2016 21:11. W Sali Balowej Zamku Książ odbyło się wręczenie zezwoleń na prowadzenie działalności w WSSE Invest Park Wałbrzych. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ponad 2,5 miliarda złotych zainwestują firmy rozpoczynające działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dziś na uroczystej gali w Zamku Książ, w obecności władz miejskich i wojewódzkich, przedstawiciele nowych inwestorów odebrali pozwolenia na rozpoczęcie działalności w WSSE.

19 firm stworzy 1200 nowych miejsc pracy w zakładach, które w najbliższej przyszłości rozpoczną działalność w Strefie. Największa inwestycja to oczywiście Mercedes Benz, który w podstrefie Jaworskiej, zatrudniając prawie 400 pracowników, rozpocznie produkcję silników nowej generacji. Niemiecka spółka, ktorej inwestycja szacowana jest na ok. 300 mln Euro otrzyma w ramach pomocy publicznej polskiego rządu 18,75 mln euro, czyli ok. 80 mln złotych.

Drugą pod względem wielkości planowanych nakładów jest inwestycja Toyota Manufacturing Poland, która w Wałbrzychu rozpocznie produkcję przekładni hybrydowych oraz uruchomi centrum badawcze. W Jelczu-Laskowicach od 2018 roku Toyota uruchomi produkcję silników benzynowych. Obie inwestycje szacowane są na ok. 650 mln złotych i dadzą ok 100 nowych miejsc pracy.

REKLAMA

Nowe zakłady powstaną w podstrefach: opolskiej, żarowskiej, oławskiej, świebodzickiej, kościańskiej i kaliskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 grudnia 2016 21:11
`