Dodano: 20 grudnia 2023 09:00

Kolejne dwa nielegalne wysypiska zostały sprzątnięte, a to za sprawą stowarzyszenia Czysty Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Kolejne dwa nielegalne wysypiska zostały sprzątnięte, a to za sprawą inicjatywy stowarzyszenia „Czysty Wałbrzych”, która toczy nierówną walkę z tym problemem.

Niestety, te dzikie wysypiska wciąż istnieją, mimo że walczymy z nimi od kilku lat. Powstają one w miejscach odosobnionych, gdzie można łatwo wjechać samochodem i pozbyć się odpadów. Nieustannie podkreślamy, by tego nie robić, ponieważ grozi za to mandat. Odpady można pozbyć się legalnie, oddając je w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) – mówi Konrad Pełczyński z Czystego Wałbrzycha.

Ludzie coraz częściej wywożą śmieci do lasów czy na pola. Nie ma miesiąca, abyśmy nie otrzymywali informacji od naszych czytelników o nowych takich miejscach.

REKLAMA

Stowarzyszenie „Czysty Wałbrzych” stara się edukować mieszkańców regionu, organizując akcje sprzątania, jak choćby w Książańskim Parku Krajobrazowym czy na Wzgórzach Gedymina. Jak podkreśla Konrad Pełczyński, w lasach i na szlakach widać coraz mniej śmieci. Niestety, nie można tego powiedzieć o dzikich wysypiskach.

Na pytanie, dlaczego tak się dzieje, zwłaszcza w czasach, gdy każdy może oddać swoje śmieci na PSZOK bezpłatnie, nie zna odpowiedzi, ponieważ odpady można bezpłatnie wywieźć na PSZOK.

– Warto przypomnieć, że pomimo wprowadzenia przez MZUK od 1 stycznia limitów na oddawane odpady na PSZOK, to MZUK umożliwił mieszkańcom oddawanie ponad limitowej ilości. MZUK będzie pobierał za te nielimitowane śmieci niewielkie opłaty przy użyciu karty identyfikacyjnej– mówi Konrad.

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także