Kolejna seniorka z Wałbrzycha oszukana! 79-latka straciła 18 tysięcy złotych!

7 marca 2023 10:24.

Przestępcy zaatakowali w Wałbrzychu ponownie. Kilka dni temu informowaliśmy o mieszkance Podgórza, która straciła 50 tysięcy złotych. Wczoraj 18 tysięcy złotych straciła 79-latka ze Starego Zdroju. Kobieta uwierzyła oszustom, a swoje oszczędności wyrzuciła przez okno!

Seniorka była przekonana, że jest w niebezpieczeństwie, a mężczyzna podający się za policjanta chce jej pomóc w zabezpieczeniu należących do niej 18 tysięcy złotych – informuje wałbrzyska policja.

Do seniorki wczoraj około godziny trzynastej zadzwoniła kobieta, która podała się za pracownika poczty i wypytała o miejsce zamieszkania w związku ze źle kierowaną korespondencją. Po blisko godzinie telefon znów zadzwonił. Tym razem dzwoniący mężczyzna twierdził, że jest policjantem i przekonywał, że wcześniej dzwoniła oszustka, która chciała okraść seniorkę. To też był jednak oszust!

REKLAMA

Przestępca wystraszył seniorkę, mówiąc, że teraz złodzieje znają jej adres i będą ją obserwować, żeby ją okraść. Przekazał, iż policjanci są już na ich tropie, a kobieta może pomóc w ich ujęciu. Pokrzywdzona przyznała, że dużą część oszczędności przechowuje w domu. Wtedy mężczyzna przekonał seniorkę, że jej pieniądze będą bezpieczne tylko w policyjnym sejfie. Kobieta zgodziła się przekazać funkcjonariuszom swoje oszczędności. Starsza pani postąpiła zgodnie z instrukcją „policjanta” i spakowała 18 tysięcy złotych, jakie miała w mieszkaniu do reklamówki i wyrzuciła je przez okno. Pokrzywdzona była przekonana, że w ten sposób ochroni swoje pieniądze – informuje wałbrzyska policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 marca 2023 10:24
`