Dodano: 9 stycznia 2021 12:47

Kolejna inicjatywa szczawieńskich radnych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Kilkadziesiąt specjalnych kul tłuszczowych z jedzeniem dla ptaków rozdali radni z dzieciom w Parku Zdrojowym w Szczawnie. Przy okazji wyjaśnili maluchom jak dokarmiać ptaki i jak to dobrze zrobić.

– Dla nas, dorosłych to oczywiste, że zimą ptaki trzeba dokarmiać. Ale umówmy się – dla dzieci spędzających większość czasu z telefonem w ręku albo przed komputerem sprawa nie jest już taka oczywista – powiedział Michał Broda ze Stowarzyszenia Szczawno-Zdrój Możliwości. – Moje dzieciaki nie mogły oderwać oczu od ptaków, które siadały i zjadały kule, które zawiesiliśmy w ogrodzie. Stąd pomysł, żeby taką akcję zorganizować. 

Akcji sprzyjała pogoda – na górce w Parku Zdrojowym była cała gromada dzieci z rodzicami.  Kilka kul od razu zawieszono na drzewach w parku, znakomita większość trafiła do przydomowych ogródków.

REKLAMA

– Powiesimy na balkonie – powiedziała Pani Iza z Podzamcza, mama 6 letniej Julki – Karmnika nie mamy, ale takie kule są też fajne. Sama jestem ciekawa, ile i jakie ptaki przylecą.

– Taka kula starcza na mniej więcej trzy tygodnie – wyjaśniła Agnieszka Pisarska ze Stowarzyszenia Szczawno-Zdrój Możliwości. – Zostaje po niej maleńka, zielona siateczka, która zabezpiecza pokarm. Na początku lutego przejdziemy się po parku i sprawdzimy, czy są już puste 

To nie pierwsza akacja radnych zorganizowana dla dzieci ze Szczawna. Przed świętami w Parku stanęła specjalna skrzynka na listy do świętego Mikołaja. Dzieci z przedszkoli dostały też pełne łakoci paczki i prezenty. Dziś w parku rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejsze, rymowane życzenia świąteczno-noworoczne.

Fot. użyczona / Stowarzyszenie Szczawno-Zdrój Możliwości

Fot. użyczona / Stowarzyszenie Szczawno-Zdrój Możliwości

Fot. użyczona / Stowarzyszenie Szczawno-Zdrój Możliwości

Fot. użyczona / Stowarzyszenie Szczawno-Zdrój Możliwości

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także