Dodano: 14 marca 2022 21:24

Kolejna grupa uchodźców zakwaterowana w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. To już ponad sto osób

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziś do Hali Wałbrzyskich Mistrzów przy ulicy Wysockiego dotarła kolejna grupa uchodźców z Ukrainy. W sumie w hali przy ulicy Wysockiego jest już ponad sto osób. Miejsca w hali przygotowane zostały na polecenie wojewody dolnośląskiego.

Hala Wałbrzyskich Mistrzów ma być tymczasowym schronieniem dla uchodźców z Ukrainy. Pierwsza grupa 55 osób dotarła tu w sobotę. Dziś dołączyła kolejna. To przede wszystkim kobiety i dzieci.

Jak informuje prezydent Wałbrzycha, w hali rozstawiono łóżka, które miasto otrzymało w ramach darów z Niemiec. Gdyby nie to wsparcie, to uchodźcy nie mieli by na czym spać.

REKLAMA

Są natryski, jest ambulatorium, są kącki dla dzieci. Jest możliwość nawet porzucania do kosza przez dzieci, młodzież, ale najważniejsze to co uderza, to przejmująca historia ich wszystkich, którzy tu trafiają. Oni po prostu nic nie mają – mówi Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha podkreśla, że schronienie w hali jest dobre na kilka dni, a nie na tygodnie.

Roman Szełemej zaapelował jednocześnie do mieszkańców, by ci zgłaszali chęć ugoszczenia uchodźców z Ukrainy.

Zachęcam do zgłaszania się wszystkich wałbrzyszan, którzy mają możliwość przyjęcia do swojego mieszkania, do swojego domu uchodźców, ponieważ to miejsce tutaj (Hala Wałbrzyskich Mistrzów przyp. red.) jest miejscem tymczasowym – mówi Szełemej.

Prezydent podkreślił, że mieszkań w Wałbrzychu brakowało już przed przyjazdem uchodźców, a teraz problem jest jeszcze większy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także