Koleje Dolnośląskie wracają na trasę do Görlitz. Kursy do Czech wciąż wstrzymane

1 czerwca 2021 07:14. Szynobus Kolei Dolnośląskich. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych źródło: Koleje Dolnośląskie

Od dziś wracają na toru pociągi do Görlitz. Przewoźnik zdecydował się na taki krok w związku ze znoszeniem obostrzeń w ruchu transgranicznym między Polską i Niemcami. Na składy kursujące do Czech wciąż musimy poczekać.

Kursy do niemieckiego miasta zawieszono 12 kwietnia, po tym, jak pojawiły się ograniczenia dotyczące przekraczania granicy związane z pandemią koronawirusa.

Ze względu na zmianę zasad podróży do Niemiec oraz brak konieczności wykonywania testów na obecność koronawirusa, postanowiliśmy w pierwszej kolejności przywrócić połączenia do Görlitz, które w okresie wakacyjnym cieszy się dużą popularnością – informuje w komunikacie Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

REKLAMA

Warto pamiętać, że połączenie do Görlitz pozwala na kontynuowanie dalej podróży na turystycznej, popularnej trasie do Drezna.

Co ważne, podróżując do Niemiec nie trzeba już wykonywać obowiązkowego testu na obecność koronawirusa czy poddawać się kwarantannie.

Z początkiem czerwca miały wrócić także popularne wśród turystów kursy do czeskiego Adrspachu. Tak się jednak nie stało, a spółka uruchomienie kursów przełożyła na 26 czerwca.

Przewoźnik zapewnia, że jest gotowy na wznowienie tych połączeń i liczy na łagodzenie restrykcji dotyczących podróżowania, w tym przypadku tych dotyczących wyjazdów do Czech.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 czerwca 2021 07:14
`