Dodano: 8 czerwca 2022 12:57

Koleje Dolnośląskie szykują specjalne wagony na rowery. Nie na każdej stacji będą obsługiwane

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Koleje Dolnośląskie szykują się do pilotażowego programu dołączania do kursujących szynobusów wagonów przystosowanych do transportu rowerów.  Informacja podana kilka dni temu wzbudziła ogromne zainteresowanie i mnóstwo pytań. Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Najważniejszą informacją jest to, że w pierwszej kolejności pojadą one wyłącznie na nowo oddanej do użytku trasie Wrocław-Sobótka-Świdnica. Do przewozu rowerów służył będzie specjalnie przygotowany do tego wagon towarowy. Wagon nie będzie dostępny dla podróżnych – rowery pomoże zapakować i wyjąć dodatkowy członek obsługi pociągu. I teraz uwaga: dostęp do Wagonu rowerowego będzie tylko we Wrocławiu. Sobótce i Świdnicy Przedmieściu.

Koleje Dolnośląskie zapewniają, że rowery, których wartość przekracza często kilka tysięcy złotych, mimo, że pozbawione opieki właścicieli, będą absolutnie bezpieczne.

REKLAMA

Wagon będzie wyposażony w specjalne haki do zawieszania rowerów, te rowery też nie będą też rzucone jeden na drugi – wyjaśnia Bartłomiej Rodak

Dziś Koleje Dolnośląskie przystosowują dwa wagony do potrzeb przewozu rowerów. Jeśli program pilotażowy się sprawdzi, w przyszłym sezonie mają być dodatkowe. Dołączane będą do pociągów kursujących na najbardziej popularnych wśród rowerzystów trasach – w stronę Kotliny Kłodzkiej oraz Karkonoszy.

Wagon towarowy przystosowany do przewozu rowerów. Fot. KD

Wagon towarowy przystosowany do przewozu rowerów. Fot. KD

Wagon towarowy przystosowany do przewozu rowerów. Fot. KD

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także