Koleje Dolnośląskie chwalą się reaktywacją połączeń z Kłodzka do Stronia Śląskiego. Zamiast pociągów pojadą jednak… autobusy

19 sierpnia 2022 16:31. fot. Koleje Dolnośląskie

Połączenie kolejowe z Kłodzka przez Lądek-Zdrój do Stronia Śląskiego zniknęło w 2004 roku. Piątego września, po osiemnastu latach przerwy połączenia mają wrócić. Ich reaktywacją chwalą się Koleje Dolnośląskie. Połączenia wrócą, ale póki co w postaci autobusowej komunikacji zastępczej.

Dolny Śląsk słynie z najgęściej rozbudowanej sieci kolejowej w całej Polsce. Jednak nawet tutaj pod koniec lat 90. doszło do likwidacji połączeń regionalnych, które w tamtym czasie były jedynym środkiem transportu wielu Dolnoślązaków. Z racji turystycznych walorów i sporego ruchu, połączenia z Kłodzka do Stronia Śląskiego przez Lądek-Zdrój były utrzymywane dość długo. Niestety, i one zniknęły z kolejowej mapy Polski w 2004 roku. Teraz, po 18 latach przerwy połączenie do Stronia Śląskiego zostanie reaktywowane w zmienionej formie – deklarują Koleje Dolnośląskie.

Linia z Kłodzka do Stronia Śląskiego czeka jednak na rewitalizację, stąd pomysł, by zamiast pociągów pojawiły się autobusy. Dopiero po odnowieniu linii autobusy zostaną zastąpione przez pociągi.

REKLAMA

W praktyce oznacza to, że na stacji Kłodzko Główne pasażerowie, którzy chcą jechać do Lądka Zdroju czy Stronia Śląskiego będą się przesiadać do autobusu. Wracając w Kłodzku będą wsiadać do pociągów jadących dalej, chociażby do Wrocławia czy Wałbrzycha.

Połączenia w relacji Kłodzko Główne – Stronie Śląskie przez Kłodzko Miasto, Krosnowice Kłodzkie, Żelazno, Ołdrzychowice Kłodzkie, Trzebieszowice, Radochów, Lądek-Zdrój i Lądek Stójków będzie realizowane od 5 września. Całość 35-kilometrowej trasy ma być pokonywana przez autobusy niskopodłogowe w niecałą godzinę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 sierpnia 2022 16:31
`