Dodano: 5 kwietnia 2022 09:36

Kolej wydłuża bezpłatne przejazdy do Ukraińców. Jednak nie dla wszystkich

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


PKP i Koleje Dolnośląskie o 30 dni wydłużyły okres, w jakim obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie korzystać z pociągów tych przewoźników. Bezpłatne przejazdy będą  obowiązywały do majówki.

Decyzje o wprowadzeniu zerowych biletów, czyli bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy podjęto niemal natychmiast po rozpoczęciu wielkiego exodusu obywateli Ukrainy uciekających do Polski przed wojną. Początkowo obowiązywać miała przez dwa tygodnie, jednak nieprzerwany potok uchodźców wpłyną na zmianę terminu.

Zgodnie z decyzją podjętą w ubiegłym tygodniu bezpłatne przejazdy w pociągach Kolei Dolnośląskich, PKP Inter City oraz TLK w wagonach 2 klasy obowiązywały będą do ostatniego dnia kwietnia. Darmowe bilety można pobrać w kasie biletowej, lub w pociągu (w przypadku pociągów z obowiązkową rezerwacją miejsc – tylko wtedy kiedy są wolne miejsca).

REKLAMA

Wymagane jest posiadanie paszportu potwierdzającego przekroczenie granicy 24 lutego lub później, albo innego dokumentu tożsamości oraz powiadomienia o nadaniu numeru PESEL 24 lutego lub później.

Szynobus kolei Dolnośląskich fot. użyczone / Koleje Dolnośląskie

Pociągi Kolei Dolnośląskich na dworcu w Jaworzynie Śląskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także