Dodano: 26 czerwca 2021 14:04

Kolej na kolej. Europejski piknik na stacji Wałbrzych Szczawienko [FOTO, WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Szczudlarze, ekwilibryści, przebierańcy i żonglerzy. Grupa bębniarzy, stoiska instytucji kultury. Słońce, słodycze, woda, muzyka i stoisko biblioteki, z którego można było zabrać książkę do pociągu – takie atrakcje czekały tych, którzy zrządzeniem losu trafili dziś na stację Wałbrzych Szczawienko. Od niemal samego rana do godzin popołudniowych trwał tam piknik Komisji Europejskiej „Kolej na Kolej”

„Wsiądź do pociągu byle jakiego…” i wysiądź na stacji Wałbrzych Szczawienko. Kiedy usłyszysz hasło „kolej na kolej”, przyjdź na piknik i zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy z okazji obchodów Europejskiego Roku Kolei 2021. – w taki sposób komisja Europejska zachęcała do wzięcia udziału w sobotnim pikniku. Sądząc po frekwencji raczej słabo i mało skutecznie. Na naprawdę wesołym i kolorowym pikniku niewiele było osób, które przyszły tam wyłącznie w tym celu. Większość to pasażerowie, którzy niezależnie od tego, czy przyjechali czy wyjeżdżali z Wałbrzycha – jednakowo zdziwieni byli obecnością kuglarzy i wystawienników.

Podobne pikniki odbyły się dziś na peronach kolejowych w Jaworzynie Śląskiej, Jeleniej Górze, Kłodzku Miasto, Szklarskiej Porębie Górnej. Warto dodać, że  2021 rok to Europejski Rok Kolei. Inicjatywa Komisji Europejskiej ma na celu promowanie tego typu transportu jako zrównoważonego, inteligentnego i bezpiecznego. Rok dedykowany kolei ma dać impuls do zwiększenia jej udziału w transporcie pasażerskim i towarowym oraz przyczynić się do realizacji Zielonego Ładu, czyli osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

REKLAMAKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik WałbrzychKolej na Kolej. Piknik Komisji Europejskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także