Dodano: 18 grudnia 2023 15:51
Kolędy, świąteczny nastrój, wideo budka. Tak wyglądał jarmark w Głuszycy
Tematy: głuszyca jarmark roman głód
Kolędy, świąteczny nastrój, wideo budka, stoiska z regionalnymi produktami, rękodzieło. Tak wyglądał głuszycki jarmark, na który mieszkańcy w piątkowy wieczór przybyli licznie.
– Stroiki i ozdoby, które ochoczo kupowali mieszkańcy, były piękne i bardzo różnorodne, a fakt, że wyszły spod rąk dzieci, rodziców i lokalnych twórców, dodawał im uroku – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy. – Zabawa była świetna, a na dodatek wewnątrz wielkiej świątecznej bombki, która stanowi element głuszyckich świątecznych iluminacji, stanęła wideo budka. Na scenie działo się coś magicznego. Świąteczne kolędy i pastorałki w wykonaniu młodzieży, głuszyckiej orkiestry dętej i lokalnych zespołów nadały kiermaszowi bardzo świąteczny nastrój – dodaje burmistrz.
Na głuszyckim jarmarku była bezpłatna degustacja świątecznych potraw okolicznych restauratorów. Odbywały się liczne konkursy, za które można było otrzymać nagrody dla dzieci. Występy zaangażowały zgromadzonych w wspólną zabawę. Mimo braku śniegu było bardzo świątecznie.

Zobacz także
- Pomoc dla chorych dzieci okazałą się przykrywką. Służby rozbiły grupę, która wyłudziła blisko15 mln złotych
- Tego dnia mieszkańcy Wrocławia za darmo zwiedzą Zamek Książ. To nagroda za wysoką frekwencję
- Ponad setką na Świdnickiej w Wałbrzychu. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące
- To mieszkaniec Wałbrzycha uciekł policji w Bolkowie. Akcją na parkingu zajęłą się prokuratura
- Biegacze z Dolnego Śląska wśród uczestników rekordowego Rossmann Run 2025
- Sudecki Festiwal Biegów Górskich w Głuszycy. Dwa dni sportowych emocji w sercu Sudetów
Najczęściej czytane
Po 25 latach pierwszy pociąg dojechał do Karpacza! Zobacz cały przejazd
Wałbrzych przegrywa z Wrocławiem bitwę na frekwencję. Zamek Książ za darmo dla mieszkańców dolnośląskiej stolicy
To nie był koniec wyburzeń Porcelany Krzysztof. Właśnie zrównano z ziemią kolejny budynek
To mieszkaniec Wałbrzycha uciekł policji w Bolkowie. Akcją na parkingu zajęłą się prokuratura
Bolków. Ranny policjant. Mundurowi próbowali zatrzymać agresywnego kierowcę