Kobieta wyrwała kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy

30 grudnia 2019 12:26. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


42-letnia kobieta uniemożliwiła jazdę kierowcy, którego podejrzewała  o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był tak pijany, że dopiero następnego dnia można mu było postawić zarzuty.

Do zdarzenia doszło w pierwszy dzień świąt w Dzierżoniowie. 42-latka zwróciła uwagę na dziwne zachowanie jadącego przed nią kierowcy. Korzystając z postoju na skrzyżowaniu podeszła do jego samochodu i po otwarciu drzwi poczuła silną woń alkoholu. Nie wahając się wyrwała ze stacyjki kluczyki, a następnie wezwała policję.

Kierujący samochodem Mitsubishi 24-latek nie zgodził się na badanie alkomatem. W związku z tym została mu pobrana do badania krew, a noc spędził w areszcie. Dopiero po wytrzeźwieniu postawiono mu zarzuty. Już trzeźwy mężczyzna przyznał się do prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

Sprawa trafiła do dzierżoniowskiej prokuratury. 24-latek za jazdę po pijanemu może spędzić za kratami nawet 2 lata, tracąc prawo jazdy na 15 lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 grudnia 2019 12:26
`