Kobieta mogła stracić 9 tysięcy euro. Policja zatrzymała 28-letnią oszustkę z Wałbrzycha

8 sierpnia 2020 16:55. Kobieta utrzymała już zarzuty. fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


Do kobiety zadzwonił telefon, oszustka przekonywała, że potrzebne są pieniądze by wykupić jej wnuczkę z aresztu. Rozmówczyni zażądała od 54-latki 150 tysięcy euro. Kobieta takiej sumy nie miała. Przygotowała jednak swoje oszczędności. Na szczęście skontaktowała się także z policją.

Jak informuje wałbrzyska policja, do próby wyłudzenia 9 tysięcy euro doszło na terenie powiatu wałbrzyskiego 4 sierpnia po południu. To wtedy zadzwonił telefon 54-latki, mieszkanki powiatu wałbrzyskiego. Rozmówczyni podała się za policjantkę, przekonując, że wnuczka kobiety doprowadziła do poważnego wypadku drogowego i potrzebna jest gotówka by mogła ona wyjść z więzienia.

Początkowo oszustka zażądała 150 tysięcy złotych. Pokrzywdzona takich pieniędzy nie miała, przygotował jednak 9 tysięcy euro. 54-latka szybko zorientowała się jednak, że to może być oszustwo i zawiadomiła policję.

REKLAMA

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali kobietę, która miała być kurierem i odebrać pieniądze. 28-latka z Wałbrzycha usłyszała już zarzut oszustwa. Grozi jej kara do ośmiu lat więzienia. Mundurowi przyznają, że sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

To kolejna, tego typu sprawa w naszym regionie na przestrzeni ostatnich tygodni, dlatego policja przypomina.

Pamiętajmy!

– Nie wypłacajmy gotówki, jeżeli mamy podejrzenie, że pod drugiej stronie słuchawki mogą kryć się oszuści.

– Tylko świadomość w jaki sposób działają sprawcy, może nas uchronić przed utratą swoich oszczędności.

– Nie zostawiajmy starszych osób samych z tym problem. Rozmawiajmy na tego typu tematy i informujmy ich o podobnych sytuacjach, o których wcześniej słyszeliśmy lub czytaliśmy.

– Oszuści są bezwzględni, dlatego bardzo ważne, aby przy każdym tego typu podejrzanym telefonie od razu zgłosić zaistniałą sytuację pod numer alarmowy 112 i zastosować się do poleceń dyżurnego jednostki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 sierpnia 2020 16:55
`