Kobieta, która spowodowała wypadek w Świebodzicach była pijana

30 października 2017 11:34. W tragicznym wypadku w Świebodzicach jedna osoba zginęła a jedna, w stanie ciężkim, została przewieziona do szpitala. 27.10.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Prawie 1 promil alkoholu (0.85) we krwi miała kobieta, która 27 października rano spowodowała śmiertelny wypadek w Świebodzicach.

W takim stanie w piątek rano wsiadła za kierownicę swojego Renault Clio. Jadąc w stronę Świdnicy nie dostosowała prędkości do panujących warunków, jej auto zahaczyło kołem o krawężnik i przebiwszy rozdzielające pasy ruchu bariery energochłonne spadło wprost na nadjeżdżający z naprzeciwka samochód dostawczy. Kierujący nim mężczyzna nie miał szans. Zginął zgnieciony za kierownicą swojego auta. Siła uderzenia była tak ogromna, że Renault CLio odbiło się do wraku i oparło podwoziem o wystające ponad pół metra nad jednią zewnętrzne bariery.

29-letnia sprawczyni prosto z miejsca zdarzenia została przewieziona do szpitala i tam poddana badaniu na zawartość alkoholu we krwi. Grozi jej kara do 12 lat więzienia, jednak sąd w Świdnicy zgodził się na warunkowe wyjście z aresztu po poręczeniu majątkowym w wysokości 20 tysięcy złotych. Od takiej decyzji odwołała się prokuratura, która w obawie przed ucieczką kobiety za granicę wnioskuje o areszt tymczasowy dla kobiety.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 października 2017 11:34
`