Kluczowe 400 metrów. Tyle wystarczyło by połączyć dwie gminy darmową komunikacją

6 lipca 2019 17:00.

Tematy: 


Od poniedziałku darmowa komunikacja połączy Głuszycę i Jedlinę-Zdrój. Porozumienie zakłada sześć kursów dziennie. Autobusy będą stawać w Jedlinie na ulicy Noworudzkiej, w okolicach skrzyżowania z Zamkową. To tylko 400 metrów od granicy gminy, ale mieszkańcy mają skorzystać na wydłużonej trasie.

Kursy będą obsługiwane przez uruchomioną 24 czerwca Głuszycką Komunikację Publiczną.

W pierwszej kolejności z usług komunikacji mają korzystać mieszkańcy naszych gmin. Drugim celem jest skomunikowanie tak naprawdę dwóch największych atrakcji tych dwóch gmin, a mianowicie Pałacu Jedlinka z jednej strony i Podziemnego Miasta „Osówka” z drugiej strony – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

REKLAMA

Nie bez znaczenia były także sprawy techniczne. Autobusy kończące kursy w Głuszycy nie miały gdzie zawracać, po przedłużeniu kursów do Jedliny będą mogły zawracać na rondzie w Jedlinie.

Mieszkańcy Głuszycy mają skorzystać także na skomunikowaniu gminy z kursami autobusów numer 5 z Jedliny-Zdroju do Wałbrzycha.

Od poniedziałku sześć kursów autobusowych będzie dojeżdżało do przystanku na ulicy Hożej – Noworudzkiej, w dzień powszedni będzie sześć, a w sobotę, bodajże jeden. Będą mogli mieszkańcy Jedliny dotrzeć do basenu Delfinek w Głuszycy, z którego korzystają. Przypomnę, że gmina Jedlina, my opłacamy bezpłatne wejście dla dzieci szkół podstawowych oraz dla seniorów, oraz będą mogli korzystać z atrakcji Głuszyc, jak kompleks Osówka czy łowisko – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

Obie gminy pracują już nad kolejnymi połączeniami. W planach jest próba skomunikowania Głuszycy i Jedliny-Zdroju z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invest-Park”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 lipca 2019 17:00
`