Kłopoty ze szczepieniami dzieci. Trudna współpraca ze szpitalem

23 grudnia 2021 11:34. Pierwszy dzień szczepień seniorów 70+ w megapunkcie zorganizowanym w wałbrzyskiej Starej Kopalni. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dopiero kilka dni po oficjalnym rozpoczęciu akcji w Wałbrzychu uruchomiono punkt, w którym można zaszczepień przeciw Covid-19 najmłodsze dzieci w wieku 5-11 lat. Telefony od zaniepokojonych rodziców urywają się a miasto narzeka na brak współpracy ze szpitalem Sokołowskiego.

Dopiero w środę uruchomiono w Wałbrzychu pierwszy punkt szczeń najmłodszych. To ponad tydzień od oficjalnego rozpoczęcia akcji. Odpowiedzialna za program szczepień w Wałbrzychu wiceprezydent Bielawska wyjaśnia, że powodem opóźnienia były kłopoty z dogadaniem się w sprawie lekarzy kwalifikujących dzieci do szczepień.

– W związku z tym, że w rozporządzeniu jest napisane, że kwalifikacji może dokonywać tylko i wyłącznie lekarz pediatra, myślę że tu jest właśnie główny problem ze znalezieniem lekarza pediatry, który dokonałby kwalifikacji. Współpraca ze szpitalem jest znacznie trudniejsza niż dotychczas i trudno nam tutaj ustalić jakieś zasady działania. – powiedziała naszemu reporterowi wiceprezydent Sylwia Bielawska.

REKLAMA

Tymczasem o szczepienia pytają zaniepokojeni rodzice. Wczoraj pierwszych 40 dostępnych terminów rozdysponowano w zaledwie kilkadziesiąt minut. Kolejnych póki co brak – dzieci zaszczepić można za to w odległej o 20 km Głuszycy:

– Bardzo dużo rodziców, którzy dzisiaj wykonali telefony, ż którymi rozmawiałam podkreślało, żeby zaszczepić dzieci właśnie teraz, w przerwie świąteczno-noworocznej, kiedy dzieci do 9 stycznia nie mają kontaktu z rówieśnikami i szanse ewentualne na kontakt z wirusem są powiedzmy, że ograniczone do minimum.

Prezydent bielawska zapewnia, że w przypadku braku możliwości współpracy ze Szpitalem Sokołowskiego gmina planuje uruchomić szczepienia dzieci we współpracy z przychodniami niepublicznymi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 grudnia 2021 11:34
`