Kłodzko. 3-letnią dziewczynkę skatowano na śmierć

25 lutego 2021 17:49. fot. ilustracyjne / DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


3-letnia dziewczynka, o śmierci której informowaliśmy w poniedziałek nie zmarła z wyziębienia – została ciężko pobita – taką informację podał dziś na Twitterze Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Śledztwo w sprawie przejęła prokuratora Okręgowa w Świdnicy. Matce i jej konkubentowi postawiono zarzut zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem.

Do tragedii doszło w miniony piątek w mieszkaniu przy ulicy Więźniów Politycznych. Do nieprzytomnego dziecka pogotowie ratunkowe miała wezwać matka. Kobieta wcześniej ukarała dziewczynkę za to, że ta zmoczyła się w łóżku. Miała przez kilka minut polewać ją zimną wodą w łazience. Dziewczynka po takiej kąpieli zaczęła tracić przytomność. Zespół karetki, który pojawił się na miejscu próbował reanimować dziewczynkę, która nie dawała oznak życia, niestety bezskutecznie.

Początkowo za przyczynę zgonu przyjmowano właśnie wyziębienie organizmu. Jak poinformował dziś po południu Minister Sprawiedliwości, bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka były rozległe obrażenia w wyniku pobicia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 lutego 2021 17:49
`