Tematy: powiat wałbrzyski starostwo powiatowe
Hejt wśród dzieci i młodzieży będzie głównym tematem konferencji organizowanej przez Powiatową Poradnię Psychologiczno–Pedagogiczną. Wydarzenie odbędzie się 26 listopada 2025 roku w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju.
Konferencja pod hasłem „Kliknij STOP! Nauczyciele wobec hejtu – edukacja i profilaktyka” skierowana jest do przedstawicieli środowiska oświatowego. Jej celem jest zwrócenie uwagi na skalę zjawiska przemocy słownej i cyberprzemocy wśród uczniów. Organizatorzy chcą wzmocnić kompetencje nauczycieli w zakresie rozpoznawania i przeciwdziałania hejtowi.
Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń oraz prezentacji dobrych praktyk w pracy wychowawczej i profilaktycznej. Szczególny nacisk zostanie położony na rolę nauczyciela jako pierwszej osoby reagującej na przejawy agresji słownej.
Organizatorzy liczą, że konferencja stanie się ważnym krokiem w budowaniu bezpieczniejszej przestrzeni szkolnej. Wydarzenie ma także integrować środowisko oświatowe wokół wspólnego celu – skutecznej walki z hejtem.
PROGRAM KONFERENCJI
„Kliknij STOP!”
„Nauczyciele wobec hejtu – edukacja i profilaktyka”
Teatr Zdrojowy w Szczawnie – Zdroju, 26.11.2025 r.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
8.30 – 9.00 – Rejestracja Uczestników
9.00 – 9.05 – Powitanie Gości i Uczestników – pani Anna Podyma Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
9.05 – 9.15 – Wystąpienie pana Leonarda Górskiego – Starosty Powiatu Wałbrzyskiego
9.15 – 10.15 – Spektakl „Jedenaste” – grupa teatralna, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. I. Paderewskiego w Wałbrzychu
Spektakl został przygotowany na podstawie „Dziadów” A. Mickiewicza.
Tekst: Sylwia Aftyka – Łoda, Gabriela Ślazińska oraz młodzież z grupy teatralnej
Reżyseria: Sylwia Aftyka – Łoda i młodzież z grupy teatralnej
Spektakl „Jedenaste” został nagrodzony główną nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów – JesteDyvadlo 2025 w Libercu
10.15- 10.45 – przerwa kawowa
10.45 – 12.45 – „Tik – Tokowi Patoinfluencerzy czy patointeligencja?” –
pan Łukasz Gierek, prezes fundacji Hejt OFF.
12.45 – 13.15 – „Wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie” – pani Marta Skowrońska – Chycińska, pani Katarzyna Pawlikowska – Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna
13.15 – 13.30 – podsumowanie konferencji.

plakat
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania
Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa
Pilny komunikat. Wody z kranu nie wolno pić w Jabłowie i części Czarnego Boru
Wybierasz się na Silent Disco? Redpoint przygotował specjalną ofertę
Region. Wypadek z udziałem konia. Nie żyje 18-miesięczne dziecko
Wirki. Wodę z dawnej kopalni „tankują” jak paliwo. Zobacz, jak działa niezwykły dystrybutor (WIDEO)