Dodano: 19 maja 2023 07:46

Kłamał, że napadł go kolega. Teraz może trafić na osiem lat do więzienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W środę wieczorem doszło do nietypowego zdarzenia, które wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta. Policjanci wałbrzyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o rozboju, w którym miał brać udział 21-letni mieszkaniec naszej miejscowości. Jednak szybko okazało się, że cała historia to tylko wymysł młodego mężczyzny, a faktyczne zdarzenie w ogóle nie miało miejsca.

Po otrzymaniu informacji o rzekomym rozboju przy ulicy Noworudzkiej, policjanci natychmiast rozpoczęli działania mające na celu ustalenie prawdy oraz zatrzymanie potencjalnego sprawcy przestępstwa. Młody mężczyzna wskazał swojego znajomego jako sprawcę napadu.

W wyniku intensywnych czynności, prowadzonych przez kryminalnych z drugiego komisariatu, policjanci już po kilku godzinach zatrzymali drugiego 21-latka. Jednak po przeprowadzeniu czynności procesowych okazało się, że zgłaszający kłamał, a rzekomy rozbojowy incydent nigdy nie miał miejsca. Motywem jego działania okazał się być konflikt z jego znajomym.

REKLAMA

Obecnie 21-letni mieszkaniec naszego miasta staje się podejrzanym w sprawie, a zarzuty postawione przez organy ścigania są poważne. Odpowie przed sądem za fałszywe zawiadomienie organu procesowego o popełnieniu przestępstwa, za fałszywe oskarżenie innej osoby oraz za składanie fałszywych zeznań. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także