Kinoteatr Zdrowie w Sokołowsku. Repertuar na wrzesień

30 sierpnia 2017 09:25. Przed seansem w Kinoteatrze Zdrowie. Sokołowsko. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W pierwszy weekend września przygotowaliśmy dla widzów trzy wspaniałe projekcje. Dzięki pozycjom z repertuaru Kinoteatru Zdrowie Sokołowsko będzie przenosić się w czasie, miejscu i podróżować między gatunkami filmowymi. Zaczniemy w piątek od filmu przenosin do międzywojennych Niemiec i filmu „Frantz” Francoisa Ozona, w sobotę pokażemy polski film „Las, 4. rano” Jana Jakuba Kolskiego z brawurową kreacją Krzysztofa Majchrzaka, a podczas „Niedzielnych Poranków Filmowych” adaptację bestsellerowej powieści dla dzieci „Nieodparki” w reżyserii Galiny Miklinovej.

Od września seanse piątkowe i sobotnie wracają do przedwakacyjnej godziny i będą grane o godz. 19:00.

Szczegółowy repertuar pierwszego weekendu z opisami:

REKLAMA

01.09 | 19:00 MIĘDZYPOKOLENIOWE PROJEKCJE FILMOWE
“Frantz”, reż. Francois Ozon, Francja/ Niemcy 2016, 113’

OPIS: Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia. Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=ext1qkHA7XU
02.09 | 19:00

“Las, 4. rano”, reż. Jan Jakub Kolski, Polska 2016, 97’

OPIS: Forst jest zamożnym, dobrze zorganizowanym człowiekiem. Kiedy go poznajemy, wydaje się królem życia. Któregoś dnia porzuca korporację w której jest wiceprezesem. Zniszczenia jakie po sobie zostawia, nie dają nadziei na powrót. Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny; zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy; to ten sam człowiek – Forst. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka JADZIA. Forst musi po raz kolejny zmieniać swoje życie.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=sm0jMGMFsT8&feature=youtu.be

03.09 | 12:00 NIEDZIELNE PORANKI FILMOWE
“Niedoparki”, reż. Galina Miklinova, Czechy/Słowacja 2016, 83′

OPIS: Niedoparki zajmują się skakaniem na jednej nodze, robieniem kawałów, śpiewaniem śmiesznych piosenek, a kiedy indziej wymyślaniem niebezpiecznych zabaw. Są wśród nich również tacy, którzy należą do gangów, organizują skarpetkowe porwania i żądają okupów. Jedno można powiedzieć na pewno – w ich życiu nie ma miejsca na nudę! To dziarskie, pełne humoru, energii i pomysłów stworzenia, które zamieszkują szczeliny między książkami, szuflady, dna szaf i różne inne zakamarki. Są stałymi bywalcami ludzkich mieszkań – również Twojego. Niech nie dziwią Cię zatem ginące skarpetki, zwłaszcza te z naturalnych włókien – zapewne są już na dnie żołądka Hihlika lub Ramzesa albo jakiegoś innego stwora z niedparkowej ferajny. Gdy już zabierają skarpetkę, to tylko jedną z pary, bo wtedy jest o wiele weselej i zabawniej. Film jest ekranizacją książki pod tym samym tytułem, która jest już do kupienia w księgarniach w Polsce.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=hGXSgfSy0kI

DUBBING, wiek 4+

***

Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko został reaktywowany po ponad 20 latach przez Fundację Sztuki Współczesnej IN SITU. Repertuar na cały miesiąc można znaleźć na stronie www.kinozdrowie.pl i www.sokolowsko.org. Bilety kosztują 10 zł (ulgowe dla dzieci, młodzieży i seniorów) i 12 zł (normalne).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 sierpnia 2017 09:25
`