Kina i restauracje tylko dla zaszczepionych? RMF FM: Rząd boi się buntu

26 lipca 2021 16:07. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Nie będzie kin, restauracji czy sklepów tylko dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19 – donosi RMF FM. Jak ustalili dziennikarze stacji polski rząd nie chce iść w ślady Francuzów czy Włochów. W grę wchodzą tylko zaostrzenia limitów dla niezaszczepionych.

Zaostrzenia limitów mają dotyczyć osób niezaszczepionych i nie będą obejmować zaszczepionych. Co to oznacza w praktyce? Do restauracji wejdzie określona liczba osób niezaszczepionych, ale za to zaszczepieni będą mogli przebywać tam bez limitów. Do weryfikacji będą służyły certyfikaty szczepień.

Stacja przypomina, że twarde zakazy wstępu do niektórych miejsc dla niezaszczepionych rekomendowała Rada Medyczna działająca przy premierze. Jak twierdzi RMF FM wśród współpracowników premiera pojawiły się jednak obawy przed buntem społecznym.

REKLAMA

Mamy ryzyko pojawienia się IV fali COVID-19. Szczepienia są dla nas jedynym ratunkiem. Jeżeli spojrzymy na kraje zachodnioeuropejskie to widzimy, że szczepienia działają – mówił dziś w Jeżowie na Podkarpaciu Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Resort poinformował, że do tej pory wykonano w Polsce ponad 33 miliony szczepień. W pełni zaszczepionych jest blisko 17 milionów osób.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Nie zmarła także żadna osoba zakażona wirusem, która miała choroby współistniejące.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 lipca 2021 16:07
`