Kilkunastokilometrowy pościg w okolicach Kamiennej Góry. Uciekinier to mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego

11 stycznia 2023 10:54. fot. Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Skuteczny pościg kamiennogórskich policjantów. Kierujący pod wpływem środków odurzających, z narkotykami i bez ubezpieczenia OC pojazdu wyeliminowany z ruchu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze. Wczoraj wieczorem policjanci z tego miasta chcieli zatrzymać samochód, który miał niesprawne oświetlenie. Kierujący na widok mundurowych przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Krzeszowa.

Po kilkunastu kilometrach mężczyzna wjechał do lasu i tam, wraz z pasażerem, rozpoczął pieszą ucieczkę.

Ich bieg zakończył się już po kilkudziesięciu metrach, kiedy zostali obezwładnieni i i zatrzymani przez funkcjonariuszy. 30-letni kierujący z powiatu wałbrzyskiego był pobudzony i nerwowy. Twierdził, że uciekał z powodu braku obowiązkowego ubezpieczenia OC samochodu – informuje policja.

REKLAMA

Przy mężczyźnie znaleziono jednak kilka porcji marihuany. Dodatkowo wykonany test narkotykowy potwierdził, że kierowca znajdował się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowe badanie krwi pozwoli stwierdzić, jak duże było stężenie narkotyku.

Kierujący został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie oczekuje na dalsze czynności. Przestępstwa, których się dopuścił mogą sprawić, że trafi do więzienia nawet na 5 lat. Musi się również liczyć z wysoką karą pieniężną za brak OC – informuje starsza sierżant Katarzyna Trzepak-Balicka.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 stycznia 2023 10:54
`