Dodano: 1 marca 2022 10:40

Kilkudniowy noworodek trafił z matką do Wałbrzycha. Dziecko miało trzy dni, gdy z matką wyjechało z kraju ogarniętego wojną

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Do Wałbrzycha docierają kolejne grupy Ukraińców, którzy uciekają przed bombami spadającymi na ich wsie i miasta. Wczoraj wieczorem miasto i społeczność ukraińska mieszkająca w Wałbrzychu zaopiekowała się grupą ośmiu osób. Wśród nich był dziewięciodniowy noworodek, który z matką wyjechał z Ukrainy w trzecim dniu swojego życia.

To kolejna grupa uchodźców, która bezpiecznie dojechała do Wałbrzycha dzięki jednej z firm. To kolejna grupa, która szuka schronienia.

Do miasta przyjeżdżają matki z dziećmi, bardzo często bardzo małymi. Tak było i tym razem. Trzy dni miał noworodek, który dojechał do Wałbrzycha, gdy jego matka podjęła decyzję o wyjeździe z Ukrainy.

REKLAMA

Podróż do Wałbrzycha dla wielu przyjeżdżających tu Ukraińców trwa nawet kilka dni. Przyjeżdżając ze sobą mają niewiele, to bardzo często jedna, niewielka torba.

Przyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Przyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Przyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także