Dodano: 1 marca 2022 10:40

Kilkudniowy noworodek trafił z matką do Wałbrzycha. Dziecko miało trzy dni, gdy z matką wyjechało z kraju ogarniętego wojną

Do Wałbrzycha docierają kolejne grupy Ukraińców, którzy uciekają przed bombami spadającymi na ich wsie i miasta. Wczoraj wieczorem miasto i społeczność ukraińska mieszkająca w Wałbrzychu zaopiekowała się grupą ośmiu osób. Wśród nich był dziewięciodniowy noworodek, który z matką wyjechał z Ukrainy w trzecim dniu swojego życia.

To kolejna grupa uchodźców, która bezpiecznie dojechała do Wałbrzycha dzięki jednej z firm. To kolejna grupa, która szuka schronienia.

Do miasta przyjeżdżają matki z dziećmi, bardzo często bardzo małymi. Tak było i tym razem. Trzy dni miał noworodek, który dojechał do Wałbrzycha, gdy jego matka podjęła decyzję o wyjeździe z Ukrainy.

Podróż do Wałbrzycha dla wielu przyjeżdżających tu Ukraińców trwa nawet kilka dni. Przyjeżdżając ze sobą mają niewiele, to bardzo często jedna, niewielka torba.

Przyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Przyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Przyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik WałbrzychPrzyjazd kobiety z 7 dniowym dzieckiem. Fot. A. Pisarska / Dziennik Wałbrzych

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także