Kilkadziesiąt osób mogło mieć w ostatnim czasie kontakt z pacjentem ze Szczawna-Zdroju zarażonym koronawirusa. Mężczyzna zmarł

17 marca 2020 10:43. Kontrole graniczne na przejściu Kudowa-Słone / Nachod. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Służby docierają do osób, które w ostatnim czasie miały kontakt z 57-latkiem ze Szczawna-Zdroju, o którego śmierci poinformował dziś Minister Zdrowia. O tym, że mężczyzna jest zarażony koronawirusem poinformowano wczoraj. Wszystkie procedury są zapewnione – przekonują nas nasi rozmówcy. Sprawę komentuje także prezydent Wałbrzycha.

Do osób, z którymi mężczyzna mógł mieć kontakt służby zaczęły docierać już w momencie, gdy pojawiło się podejrzenie zarażenia koronawirusem. Działania wzmożono, gdy potwierdził to wynik badań. W pierwszej kolejności podejmowana jest próba dotarcia do osób wskazanych przez pacjenta, bliskich lub związanych z nim zawodowo.

Służby ustalają kontakty, osoby poddawane będą kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu. Z naszych ustaleń wynika, że może to być co najmniej pięćdziesiąt osób.

REKLAMA

Osoby, które miały niewielki kontakt z mężczyzną poddane zostaną nadzorowi epidemiologicznemu. To może być największa grupa. Pozostałe będą objęte kwarantanną.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia 57-latek, który zmarł w wałbrzyskim szpitalu miał choroby współistniejące.

Niestety w oddziale zakaźnym naszego szpitala zmarła osoba zarażona koronawirusem. Pacjent obciążony był schorzeniami płucnymi oraz sercowymi. ale nie wymagał respiratoroterapii. Jeśli taka terapia będzie potrzebna wśród naszych pacjentów, to jesteśmy na nią przygotowani. Wszyscy, którzy mieli kontakt z pacjentem poddani zostali kwarantannie domowej – czytamy na profilu prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja.

To piąta ofiara wirusa w kraju. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 205 osób.

Na terenie Dolnego Śląska jest 27 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 993 osoby są objęte kwarantanną lub izolacją. 1822 nadzorem epidemiologicznym. 63 hospitalizowano ze względu na podejrzenie zachorowania.

Służby apelują o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń. Mowa przede wszystkim o unikaniu skupisk ludzi, higienie, głównie chodzi o częste i odpowiednie mycie rąk.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 marca 2020 10:43
`