Kilkadziesiąt niewybuchów na budowie zbiornika przeciwpowodziowego Boboszów. Jutro zamknięta będzie DK 33

2 lipca 2021 20:33. Saperzy w akcji fot. Dziennik Wałbrzych

W czasie budowy zbiornika przeciwpowodziowego Boboszów w okolicach Międzylesia operator koparki znalazł kilkadziesiąt pocisków z czasów drugiej wojny światowej. Prawdopodobnie niewybuchów jest znacznie więcej. Dziś teren zabezpieczyła policja. Jutro na miejscu pojawią się saperzy. Konieczne będzie zamknięcie drogi krajowej numer 33.

Na niebezpieczne znalezisko trafiono w czasie prac przy budowie zbiornika przeciwpowodziowego Boboszów. Powstaje on na Nysie Kłodzkiej w okolicach Międzylesia.

Na niewybuchy trafiła koparka pracująca na budowie. Na miejsce wezwano policję. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że na budowie trafiono na kilkadziesiąt pocisków artyleryjskich. Niewybuchów może być jednak więcej pod ziemią. Jutro na miejscu mają pojawić się saperzy. W czasie zabezpieczania niewybuchów zamknięta będzie droga krajowa numer 33.

REKLAMA

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami krajowa 33 ma być zablokowana w Międzylesiu od dziewiątej do dziesiątej. Jest konieczne, bo droga znajduje się w strefie bezpieczeństwa wyznaczonej przez saperów. Jeżeli akcja saperów będzie się wydłużać, utrudnienia będą wydłużone.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 lipca 2021 20:33
`