Kierowcy pijani i bez uprawnień. To już prawdziwa plaga

20 października 2021 12:01. Policyjna kontrola trzeźwości na ulicy Wrocławskiej / Armii Krajowej. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nie pomagają wysokie mandaty, nie pomaga groźba więzienia. Wciąż za kierownicę siadają osoby pijane, posiadające sądowy zakaz lub wręcz prawa jazdy nie posiadające. Niemal codziennie policja informuje o kolejnych zatrzymanych właśnie z tego powodu. Tylko wczoraj w Wałbrzychu i okolicach zatrzymano kilka takich osób. O skali zjawiska z wałbrzyskimi policjantami rozmawiał Jacek Zych

To już jest plaga – powiedzieli mi policjanci. W ubiegłym tygodniu, w środku dnia, w Szczawnie-Zdroju kompletnie pijany mężczyzna rozbił o drzewo mercedesa. Po kontroli okazało się, że ma we krwi ma 2,5  promila alkoholu. Wczoraj w nocy w Boguszowie Gorcach zatrzymano mężczyznę z niemal 1 promilem. Każdy z nich to potencjalny sprawca wypadków, mówią policjanci:

– W związku z ostatnimi zdarzeniami przypominamy, że kierujący pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat dwóch, utratą uprawnień do prowadzenia pojazdami i wysoką grzywną – ostrzega Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.

REKLAMA

Na drogach nie brakuje osób z zatrzymanym prawem jazdy lub pozbawionych przez sąd możliwości prowadzenia pojazdu. Dziś o 7 rano w centrum  Wałbrzycha policjanci zatrzymali mężczyznę, któremu sąd zakazał siadania za kierownicę przez najbliższe trzy lata. Nie odstraszyła go nawet groźba kary więzienia:

– W przypadku kierowanie pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. 

Policjanci bezradnie rozkładają ręce – poza tym, że wzmagamy kontrole na drogach niewiele możemy zrobić. Na przestępców nie działają ani groźby, ani kary. Apelują do innych kierowców o zgłaszanie wszelkich zauważonych prób prowadzenia pojazdów przez osoby, które tego robić nie powinny. Policja zapewnia anonimowość i natychmiastową reakcję.   

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 października 2021 12:01
`