Kierowcy noga z gazu. Jutro rusza wielka akcja policji

25 września 2019 20:04. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu podczas kontroli prędkości na ulicy Sikorskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nawet 5 tys funkcjonariuszy w całej Polsce wyruszy jutro  na drogi. 26 września rusza europejska akcja EDWARD.

Projekt EDWARD to akronim słów „European Day Wihtout A Road Death” czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” – zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Pomysłodawcy projektu EDWARD są przekonani, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Jak informuje Komenda Główna Policji na drogi wyjedzie ponad 5 tys. policjantów.  Patrole szczególną uwagę będą zwracać na kierowców przekraczających prędkość i wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

REKLAMA

Na potrzeby akcji przygotowane zostały kilkunastosekundowe spoty.  Mają one zwrócić uwagę na niewłaściwe zachowania na drogach, m.in. jazdę z nadmierna prędkością, korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy, przechodzenie przez jezdnie w niedozwolonych miejscach czy agresję za kierownicą.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 września 2019 20:04
`