Dodano: 8 lutego 2021 20:50

Kierowali ruchem i nawet wypychali auta z zasp. Policja w Wałbrzychu na froncie walki z zimą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Policjanci z Wałbrzycha od rana walczyli z drogowym paraliżem na ulicach w mieście. Kierowali ruchem, dyscyplinowali kierowców, głównie ciężarówek, gdy trzeba było, to nawet wypychali auta z zasp. Po południu to mundurowi eskortowali pługi do newralgicznych miejsc.

Już od siódmej rano jeden z patroli musiał radzić sobie z trudną sytuacją na ulicy Wrocławskiej, gdzie na wzniesieniu w kierunku Świebodzic utknęły tiry i cysterna. Część ciężarówek patrol skierował na skrajny pas. Niestety cysterna utknęła. Policjanci kierowali w tym miejscu ruchem wahadłowym, gdy samochody grzęzły w śniegu nawet je wypychali z zasp.

Podobnie sytuacja wyglądała w kilku innych miejscach, gdzie kierowcy nie radzili sobie z podjazdami. Choć zdarzało się, że mundurowi sami mieli problemy z dojazdami.

REKLAMA

W miejscach, gdzie się pojawiliśmy, zdarzało się także, że policjanci dyscyplinowali kierowców ciężarówek, którzy mimo problemów na drodze próbowali jechać dalej blokując ruch w danym miejscu. Choć sytuacja w wielu momentach była beznadziejna, tak jak na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Ogrodowej, to mundurowi podejmowali próby rozwiązania problemów.

Przy tej okazji policjanci przypominają także o kilku zasadach, chociażby o tym, aby odśnieżać samochód przed wyjazdem w trasę. Zaśnieżone nie mogą być nie tylko szyby czy lusterka, ale także światła i tablice rejestracyjne. Policja przypomina również, że śnieg na dachu auta, pokrywie silnika czy bagażnika jest niebezpieczny dla innych kierowców.

Autobus blokuje skrzyżowanie Wrocławskiej z Główną fot. Dziennik Wałbrzych

Pługopiaskarka. fot. Jacek Zych / DAI

Sparaliżowana śniegiem ulica Wrocławska. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Sparaliżowana śniegiem ulica Wrocławska. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Sparaliżowana śniegiem ulica Wrocławska. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także