Kiedy ruszy budowa S3 z Kamiennej Góry do granicy państwa? Wniosek o wydanie ostatecznej decyzji trafił do wojewody

20 grudnia 2019 08:48. fot. materiały prasowe

Tematy: 


 

Wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla trasy ekspresowej S3 od węzła Kamienna Góra Północ do granicy państwa trafił właśnie do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Po otrzymaniu dokumentu wykonawca będzie mógł rozpocząć prace budowlane.

Złożone dokumenty są rezultatem wielomiesięcznych prac przygotowawczych, których wynikiem jest sporządzenie dokumentacji projektowej, umożliwiającej wystąpienie z wnioskiem o wydanie tej decyzji. Po otrzymaniu ZRID wykonawca będzie mógł przystąpić do robót budowlanych – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

REKLAMA

Drogowcy liczą, że decyzja zostanie wydana w pierwszej połowie przyszłego roku. W tej chwili Wojewoda Dolnośląski musi zweryfikować złożony wniosek. W ramach procedury przeprowadzona zostanie także ponowna ocena oddziaływania na środowisko.

S3 z Kamiennej Góry do granicy państwa to blisko szesnastokilometrowy odcinek, którego budowa pochłonie blisko 880 milionów złotych. Prace prowadzić będzie konsorcjum Mosty Łódź i Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Torunia.

Projekt zakłada budowę drogi ekspresowej o przekroju 2 na 2 pasy ruchu oraz budowę węzłów drogowych Kamienna Góra Północ, Kamienna Góra Południe i Lubawka. Na planowanym odcinku powstanie 12 obiektów inżynierskich, pięć wiaduktów nad drogą ekspresową i 16 przepustów dla zwierząt.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 grudnia 2019 08:48
`