Kiedy przelew 500+ z ZUS? Od jutra nowy okres rozliczeniowy

31 maja 2022 15:23.

W środę rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy, na jaki zostało przyznane rodzicom wsparcie w formie 500+. Stałe terminy wypłat zostały przyznane wnioskującym losowo i obowiązują przez cały rok, czyli do końca maja przyszłego roku – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Terminy przelewów ustalono na 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca.

Termin płatności oznacza, że w tym dniu środki powinny być już na koncie rodzica. Jeżeli termin płatności wypada w dniu wolnym od pracy wtedy przelejemy pieniądze dzień wcześniej – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

REKLAMA

Urzędnicy ZUS przypominają, że jeżeli wniosek o 500+ nie został jeszcze rozpatrzony, to wówczas dniem pierwszej wypłaty będzie termin, w którym będą przelewane środki w następnych miesiącach.

Jeżeli wniosek na nowy okres wpłynie do końca czerwca, wypłata będzie przysługiwała od czerwca tego roku do maja przyszłego roku. Zatem osoba, która złoży wniosek dopiero w lipcu, nie dostanie pieniędzy za czerwiec.

Tutaj wyjątkiem są dzieci dopiero, co urodzone, przysposobione, objęte opieką lub umieszczone w pieczy lub w placówce. Jeśli wniosek w ich sprawie zostanie złożony w ciągu 3 miesięcy od dnia tego zdarzenia, 500 plus będzie przysługiwać od miesiąca wystąpienia wymienionych zdarzeń – zapewnia Iwona Kowalska-Matis.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 maja 2022 15:23
`