Dodano: 26 września 2021 10:13

Kids Tech Wałbrzych. Wykorzystując rzeczywistość rozszerzoną pomagają w przygotowaniu do egzaminu ośmioklasisty

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Matematyka poznawana za pomocą robotów i rzeczywistości wirtualnej – to już nie fragment filmu science-fiction. W taki sposób dzieci i młodzież uczą się matematyki  w pracowni Kids Tech w Wałbrzychu. Na zajęciach przygotowujących je do egzaminu ośmioklasisty poznają matematykę z całkowicie nowej strony.

Wałbrzyski KidsTech wyszedł z ofertą dla młodzieży chcącej uzupełnić i rozszerzyć swoją wiedzę matematyczną. W znajdującej się na terenie Starej Kopalni siedzibie prowadzone są zajęcia przygotowujące nastolatków do przyszłorocznego egzaminu ośmioklasisty z matematyki. Jak podkreślają Joanna i Krzysztof Kaszubowie prowadzący zajęcia – zajęcia prowadzone są na zupełnie inny sposób niż te w szkole.

W zajęciach wykorzystujemy rzeczywistość rozszerzoną. Dzięki połączeniu aplikacji instalowanej na tablecie lub smartfonie oraz specjalnego podręcznika dzieci nie tylko widzą w przestrzeni bryły i obiekty, o których się uczą. – wyjaśnia Krzysztof Kaszuba – Na wirtualnych, trójwymiarowych bryłach poznają wszystkie niezbędne do nauki pojęcia – przekątną brył, wysokość szerokość czy głębokość. Kula jest naprawdę kulą, a kostka – kostką, a nie płaskimi okręgami czy kwadratami narysowanymi na kartce.

REKLAMA

Odbywające się raz w tygodniu zajęcia rozszerzone są o platformę cyfrową. To tam znajduje się większość zadań, z jakimi muszą zmierzyć się uczniowie. W każdą sobotę przez dwie godziny lekcyjne pracują wspólnie na zajęciach, później, ze wsparciem pedagogów, rozwiązują zadania z platformy.

– Zajęcia zaplanowane są na sobotę. Wzięliśmy pod uwagę to, żeby dzieci nie są obciążone szkołą, specjalnie są po południu, żeby dzieciaki były wyspane. Wybierając termin wzięliśmy pod uwagę to, żeby dzieci przychodziły wypoczęte. – powiedziała naszemu reporterowi Joanna Kaszuba.

Zajęcia trwają cały rok. Jak podkreślają prowadzący je nauczyciele nie są to stricte korepetycje. Dedykowane są dla dzieci znających program, chcących utrwalić lub rozszerzyć swoją wiedzę i przygotować się dobrze do przyszłorocznego egzaminu.

Zajęcia w pracowni Kids Tech. Skanując kod z podręcznika aplikacja wyświetla przestrzenną bryłę lub rozszerzony opis omawianego zadania. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zajęcia w pracowni Kids Tech. Skanując kod z podręcznika aplikacja wyświetla przestrzenną bryłę lub rozszerzony opis omawianego zadania. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także