Kids Tech. Bawimy się nauką, czyli jak uczyć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

2 października 2021 11:46. Joanna Kaszuba Kids Tech

Tematy: 


O tym w jaki sposób wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość i roboty do nauki na przykład biologii rozmawiamy w Studio Dziennik z Joanną Kaszubą z wałbrzyskiej pracowni Kids Tech, wykorzystującej do zajęć z dziećmi i młodzieżą nowoczesne takie właśnie technologie.

– Wykorzystujemy roboty, które są interaktywne, dostosowane do zajęć z dziećmi. dla przykładu: zaczynamy od tego, że mówimy sobie o jakimś zwierzątku, poznajemy je. Następnie dzieciaki go budują – powiedzmy krokodyla – a później jest etap kiedy go programują. Czyli tu już wchodzi myślenie logiczne, myślenie przyczynowo skutkowe.  Dzieci się  uczą się tego, że mają wpływ na to, co się dzieje. Uczą się tego, że jeśli nie pomyślą i zrobią coś w sposób chaotyczny i nieprzemyślany to ten robot po prostu nie będzie działał. 

To tylko niewielki fragment rozmowy z Joanną Kaszubą z wałbrzyskiej pracowni Kids Tech. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której pytamy między innymi o to,  w jaki sposób bawią się i uczą dzieci wykorzystywania robotów do nauki i zabawy w całej rozmowie

REKLAMA

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 października 2021 11:46
`