Kibicujemy! Kamila Żuk poza pierwszą trzydziestką na dystansie 15 kilometrów. Najlepiej spisała się Monika Hojnisz-Staręga

7 lutego 2022 11:50. Kamila Żuk. Źródło: PZBiath.

Zakończyła się biathlonowa, indywidualna rywalizacja na dystansie piętnastu kilometrów na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Najlepiej wypadła Monika Hojnisz-Staręga, która została sklasyfikowana na 20. pozycji. Kamila Żuk zajęła 36. miejsce.

Najlepsza w polskiej kadrze Honisz-Staręga straciła do zwyciężczyni Denise Herrmann z Niemiec dwie minuty i czterdzieści dwie sekundy. Polka dwukrotnie spudłowała w czasie zawodów.

Kamila Żuk zaliczyła trzy niecelne strzały i ostatecznie ulokowała się na 36. miejscu i to jest drugi, najlepszy wynik naszych reprezentantek w dzisiejszym biegu. Przypomnijmy, dla zawodniczki z Sokołowska był to także debiut w indywidualnym starcie na Igrzyskach Olimpijskich. Cztery lata temu zawodniczka z naszego regionu wystartowała jedynie w sztafecie mieszanej.

55. miejsce w na dystansie piętnastu kilometrów zajęła Kinga Zbylut, a 85. Anna Mąka.