Kibicujemy! Jutro Kamila Żuk rozpocznie rywalizację na Igrzyskach. Zmierzy się z dystansem 15 km

6 lutego 2022 18:40. Kamila Żuk. Źródło: PZBiath.

O godzinie dziesiątej rozpocznie się rywalizacja w biegu indywidualnym na dystansie piętnastu kilometrów. W rywalizacji poza Kamilą Żuk wezmą udział Anna Mąka, Kinga Zbylut i liderka kadry Monika Hojnisz-Staręga. To będzie pierwszy start Polek na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Polki nie są wymieniane wśród faworytek jutrzejszych zawodów.

Nadziei możemy upatrywać w historii startów naszych biathlonistek w biegu na 15km. Od igrzysk w Turynie zawsze mieliśmy swoją przedstawicielkę w pierwszej dziesiątce. W 2006 roku była to rozpoczynająca swoją długą karierę Krystyna Guzik, która zajęła piątą lokatę, cztery lata później w Vancouver jej wynik powtórzyła Weronika Nowakowska, a na dodatek siódme miejsce wywalczyła Agnieszka Cyl. W Soczi dziesiąta była ponownie Guzik, a w 2018 roku w Korei Monika Hojnisz-Staręga ukończyła rywalizację jako szósta – przypomina jednak serwis biathlon.com.pl.

REKLAMA

Reprezentantki zostały przydzielone do różnych grup startowych. W drugiej grupie wystartuje zawodniczka z Sokołowska. Dla Kamili Żuk będzie to jednocześnie pierwszy, indywidualny start na Igrzyskach Olimpijskich. Cztery lata temu zawodniczka z naszego regionu wystartowała jedynie w sztafecie mieszanej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 lutego 2022 18:40
`