Kasjerka przywłaszczyła kartę płatniczą

5 września 2019 18:41. Karty płatnicze, fotografia ilustracyjna. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Kilkanaście razy zapłaciła przywłaszczoną kartą płatniczą kasjerka jednego z wałbrzyskich sklepów. Teraz odpowie za kradzieże z włamaniami na konto bankowe. Grozi jej 10 lat więzienia.

Kiedy 74-letnia kobieta robiła zakupy w jednym z wałbrzyskich marketów przez nieuwagę zostawiła swoją kartę w terminalu płatniczym. Fakt ten zauważyła kasjerka sklepu. Jednak zamiast zwrócić zgubę właścicielce lub oddać ją kierownikowi, postanowiła z niej skorzystać. 30-letnia pracownica wykorzystała kartę do kilkunastu transakcji bezgotówkowych w kilku sklepach. Udało się jej skorzystać 14 razy powodując straty pokrzywdzonej na kilkaset złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego w wyniku postępowania ustalili sprawczynię przestępstwa. 30-letnia kasjerka została zatrzymana wczoraj rano. Podczas przesłuchania sprawczyni przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie mienia i włamania na konto bankowe grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 5 września 2019 18:41
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015