Dodano: 11 grudnia 2021 14:15

nasz news Kartonowy penis pod wałbrzyskim biurem posła PiS. Świadek przesłuchiwany prawie 6 godzin

Prawie 6 godzin przesłuchiwano mężczyznę zatrzymanego w Rynku, w okolicy wałbrzyskiego biura posła PiS Ireneusza Zyski, gdzie dziś nad ranem stanęła kartonowa instalacja, przypominająca penisa. Zatrzymanego mężczyznę przewożono z komisariatu do komisariatu. Nam udało się z nim porozmawiać tuż po tym, jak został zwolniony.

Według naszych ustaleń kartonowa instalacja pojawiła się pod biurem posła PiS około 5 rano. Na kilkumetrowym kartonie farbami sprayowymi wymalowano penisoidalny kształt. Całość oblano substancją przypominającą sok z buraka. Na bruku rozrzucono pokrojone bulwy warzywa. Tuż obok zawisła na drucianym wieszaku kartka z wulgarnym hasłem.

Zgłoszenie o możliwości zniszczenia elewacji policja otrzymać miała około godziny 6 rano. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zatrzymali mężczyznę fotografującego instalację:

– Podniosłem ten karton z ziemi i fotografowałem go – powiedział w rozmowie z reporterem Dziennika – Zaraz potem zostałem zatrzymany i przesłuchany w charakterze świadka. Wypuszczono mnie dopiero po 12 w południe.

Przesłuchanie w sprawie fotografowania kartonowej instalacji trwało 6 godzin. W tym czasie mężczyzna przewożony był  z II komisariatu policji na Nowym Mieście do Komendy Miejskiej policji przy ulicy Mazowieckiej. W międzyczasie policjanci usunęli spod biura posła PiS kartonową instalację. Według naszych informacji postępowanie prowadzone jest w kierunku Umieszczenie w miejscu publicznym nieprzyzwoitego ogłoszenia, napisu lub rysunku lub używanie słów nieprzyzwoitych oraz zanieczyszczenia miejsca publicznego. 

Nasz komentarz.

Cieszy nas szybka i zdecydowana reakcja wałbrzyskich policjantów na każde zgłoszenie możliwości łamania prawa. Zastanawia jednak klucz skali podejmowanych działań. Z jednej strony mężczyzna strzelający na Podzamczu do dzików, wymachujący sztucerem nabitym ostrą amunicją nie robi na policjantach wrażenia – ograniczają się jedynie do wylegitymowania mężczyzny i pozwalają mu kontynuować odstrzał, z drugiej przez ponad 6 godzin przesłuchują mężczyznę na okoliczność kartonowej instalacji pod biurem PiS.  Na przestrzeni ostatnich kilku lat, podczas wszystkich protestów i manifestacji – którejkolwiek ze stron sporu politycznego i światopoglądowego,  wałbrzyska policja dała się poznać jako formacja podejmująca działa absolutnie adekwatne do skali zdarzenia, bez piętna działań politycznych. Bardzo chcielibyśmy, żeby to się nie zmieniło. 

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Źródło: Dziennik Wałbrzych

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także