Dodano: 11 grudnia 2021 14:15

Kartonowy penis pod wałbrzyskim biurem posła PiS. Świadek przesłuchiwany prawie 6 godzin

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Prawie 6 godzin przesłuchiwano mężczyznę zatrzymanego w Rynku, w okolicy wałbrzyskiego biura posła PiS Ireneusza Zyski, gdzie dziś nad ranem stanęła kartonowa instalacja, przypominająca penisa. Zatrzymanego mężczyznę przewożono z komisariatu do komisariatu. Nam udało się z nim porozmawiać tuż po tym, jak został zwolniony.

Według naszych ustaleń kartonowa instalacja pojawiła się pod biurem posła PiS około 5 rano. Na kilkumetrowym kartonie farbami sprayowymi wymalowano penisoidalny kształt. Całość oblano substancją przypominającą sok z buraka. Na bruku rozrzucono pokrojone bulwy warzywa. Tuż obok zawisła na drucianym wieszaku kartka z wulgarnym hasłem.

Zgłoszenie o możliwości zniszczenia elewacji policja otrzymać miała około godziny 6 rano. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zatrzymali mężczyznę fotografującego instalację:

REKLAMA

– Podniosłem ten karton z ziemi i fotografowałem go – powiedział w rozmowie z reporterem Dziennika – Zaraz potem zostałem zatrzymany i przesłuchany w charakterze świadka. Wypuszczono mnie dopiero po 12 w południe.

Przesłuchanie w sprawie fotografowania kartonowej instalacji trwało 6 godzin. W tym czasie mężczyzna przewożony był  z II komisariatu policji na Nowym Mieście do Komendy Miejskiej policji przy ulicy Mazowieckiej. W międzyczasie policjanci usunęli spod biura posła PiS kartonową instalację. Według naszych informacji postępowanie prowadzone jest w kierunku Umieszczenie w miejscu publicznym nieprzyzwoitego ogłoszenia, napisu lub rysunku lub używanie słów nieprzyzwoitych oraz zanieczyszczenia miejsca publicznego. 

Nasz komentarz.

Cieszy nas szybka i zdecydowana reakcja wałbrzyskich policjantów na każde zgłoszenie możliwości łamania prawa. Zastanawia jednak klucz skali podejmowanych działań. Z jednej strony mężczyzna strzelający na Podzamczu do dzików, wymachujący sztucerem nabitym ostrą amunicją nie robi na policjantach wrażenia – ograniczają się jedynie do wylegitymowania mężczyzny i pozwalają mu kontynuować odstrzał, z drugiej przez ponad 6 godzin przesłuchują mężczyznę na okoliczność kartonowej instalacji pod biurem PiS.  Na przestrzeni ostatnich kilku lat, podczas wszystkich protestów i manifestacji – którejkolwiek ze stron sporu politycznego i światopoglądowego,  wałbrzyska policja dała się poznać jako formacja podejmująca działa absolutnie adekwatne do skali zdarzenia, bez piętna działań politycznych. Bardzo chcielibyśmy, żeby to się nie zmieniło. 

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także