Dodano: 3 stycznia 2024 11:19

Karnawałowe wieczory w Filharmonii Sudeckiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


Styczeń przepełniony muzyką, spotkaniami towarzyskimi i dobrą zabawą to tradycja karnawału, którą w Wałbrzychu kultywuje Filharmonia Sudecka. Począwszy od Sylwestra, aż do tłustego czwartku zaprasza w każdy weekend na wyjątkowe, niepowtarzalne koncerty z różnorodnym repertuarem. Interesujące dla siebie wydarzenia znajdą osoby o różnych gustach muzycznych i różnych oczekiwaniach wobec karnawałowych wieczorów.

Do najpopularniejszych propozycji karnawałowych Filharmonii Sudeckiej należą zwykle koncerty z muzyką operetkową. Podobnie jest w tym sezonie, na „Zemstę nietoperza” Johanna Straussa, która na wałbrzyskiej estradzie zagrana zostanie 12 stycznia, nie ma już biletów. Miłośników oper może jednak zainteresować również koncert „Nino Rota – nie tylko Ojciec chrzestny”, podczas którego usłyszymy uwerturę do opery „Sroka złodziejka” Gioacchino Rossiniego i „Aus Italien” op. 16 Richarda Straussa, a także mniej znany utwór jednego z najsłynniejszych twórców muzyki filmowej – „Koncert fagotowy” Nino Roty. Jest to kompozytor kojarzony głównie ze ścieżką dźwiękową do filmu „Ojciec chrzestny” Francisa Forda Coppoli. Koncert „Nino Rota – nie tylko Ojciec chrzestny” odbędzie się w ramach Weekendu dla Babci i Dziadka, który w wałbrzyskiej filharmonii trwać będzie w dniach 19-20 stycznia 2024 r.

Osoby, które chciałyby spędzić karnawałowy wieczór w bardziej kameralnej, rodzinnej i świątecznej atmosferze Filharmonia Sudecka zaprasza 27 stycznia na Wałbrzyskie kolędowanie „Wśród nocnej ciszy”. Podczas koncertu wystąpią chóry z Wałbrzycha i Świdnicy, które wykonają najbardziej znane kolędy w aranżacjach Pawła Stuczyńskiego. Towarzyszyć im będzie zespół kameralny złożony z muzyków filharmonii. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej będzie można ponownie usłyszeć 2 lutego podczas koncertu zatytułowanego „Duchowe pokrewieństwo Brahmsa z Beethovenem”. „I Symfonię c-moll” op. 68 Johannesa Brahmsa poprzedzą trzy fantastyczne uwertury – Grażyny Bacewicz, Zygmunta Noskowskiego i Andrzeja Panufnika. Choć jeden z ostatnich w karnawale, będzie to koncert w charakterze nowego otwarcia, po którym w Filharmonii Sudeckiej rozpocznie się zupełnie nowe wydarzenie – I Brass Plus Festival.

REKLAMA

Szczegółowy repertuar Filharmonii Sudeckiej: www.filharmoniasudecka.pl

Bilety na koncerty dostępne są w bileterii online: www.bilety.filharmoniasudecka.pl oraz w kasie biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmoniasudecka.pl, 501-674-397), czynnej od wtorku do czwartku w godzinach 13:00-15:30 oraz w piątki i soboty na dwie godziny przed koncertami.

fot. użyczone Filharmonia Sudecka

fot. użyczone Filharmonia Sudecka

fot. użyczone Filharmonia Sudecka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także