Karłów. Nowa stacja ratownicza Sudeckiej Grupy GOPR w Górach Stołowych

2 lutego 2024 08:00. fot. użyczone

Tematy: 


Prace przy budowie stacji ratowniczej GOPR w Górach Stołowych nabierają tempa. W Karłowie, położonym u stóp Szczelińca Wielkiego, powstaje nowa baza dla ratowników.

To będzie normalna, pełnowymiarowa stacja ratunkowa z funkcją szkoleniową, ponieważ realizujemy tam sporo szkoleń, szczególnie w rejonie Parku Narodowego Gór Stołowych. Dzięki temu nie będziemy musieli korzystać z zewnętrznych baz noclegowych, za które płaciliśmy, ale będziemy mogli organizować szkolenia i kwaterować w własnym obiekcie – mówi Łukasz Pokorski z Sudeckiej Grupy GOPR.

Prace budowlane są już mocno zaawansowane. Budynek osiągnął stan surowy zamknięty, zainstalowane są instalacje grzewcze i fotowoltaiczne, trwają prace wykończeniowe. Przewiduje się, że będą one trwały przez całe lato, aby jesienią ratownicy mogli się na stałe przenieść z Zieleńca do Gór Stołowych.

REKLAMA

Z racji tego, że obserwujemy więcej wypadków na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych i mieliśmy więcej dojazdów z Zieleńca, ratownictwo stanie się po prostu skuteczniejsze – dodaje przedstawiciel GOPR.

Teren pod budowę stacji ratowniczej przekazała gmina Radków. Projekt finansowany jest głównie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 lutego 2024 08:00
`