Karkonosze. Kierowca skutera śnieżnego zaatakował pracownika parku narodowego. Potrzebna pomoc w identyfikacji napastnika [FILM]

27 stycznia 2021 13:24.

Tematy: 


Do ataku na strażnika czeskiego Karkonoskiego Parku Narodowego doszło w miniony piątek. Strażnik próbował zatrzymać skuter. Jego kierowca jednak nie reagował, a po chwili próbował uderzyć pracownika parku. Sprawą zajmuje się policja, a władze czeskiego parku proszą o pomoc w identyfikacji napastnika.

Strażnik w czasie piątkowej służby kilkukrotnie spotkał skutery, które nielegalnie jeździły w miniony piątek po terenie parku. Po raz pierwszy na trasie wokół wzgórza Vápenice nad Dolním Dvorem. Tam jeździło, aż pięć skuterów. Po raz kolejny na skutery strażnik trafił na skrzyżowaniu dróg przy schronisku Ferra w Strážné. Kierowca jednego z nich, gdy  mijał strażnika parku, próbował go uderzyć. Nie udało mu się. Zawrócił jednak i dalej atakował pracownika parku.

Sprawa trafiła na policję. Ta zakwalifikowała zdarzenie, jako atak na funkcjonariusza publicznego za co grozi kara do czterech lat więzienia.

REKLAMA

Problem w tym, że  nie wiadomo, kto zaatakował strażnika, dlatego policja i władze parku publikują film z całego zajścia i proszą o pomoc w identyfikacji kierowcy skutera.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 stycznia 2021 13:24
`